19.12.2012
Wigilia

Boże Narodzenie w Polsce to święta obchodzone w sposób szczególnie uroczysty.Polskim zwyczajem jest rozpoczynanie uroczystej wieczerzy wigilijnej od łamania się opłatkiem przy składaniu życzeń.Dzieci na zajęciach w przedszkolu poznają zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia.Uczą się kolęd, lepią aniołki i postacie do szopki betlejemskiej, ubierają choinkę, robią ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, przedstawiają jasełka, piszą życzenia do instytucji współpracujących z przedszkolem.

W tym roku  przedstawienie bozonarodzeniowe  pt." Swiateczne porzadki Aniołków"wystawiła grupa Smerfy, przygotowana przez Panią Dominikę Misztal przy wspólpracy z panią Moniką Piętak.  Atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim. Były wzajemne życzenia, łamanie się opłatkiem.