Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / Wyjazd do ZOO-Biedronki

29.05.2013
Wyjazd do ZOO-Biedronki

W dniu 29 maja 2013r. w ramach zbliżającego się „Dnia Dziecka” nasze najmłodsze przedszkolaki wraz z rodzicami i nauczycielkami wyruszyły na wycieczkę do zamojskiego ZOO im. Stefana Millera. Wyjazd do Ogrodu Zoologicznego okazał się ciekawą przygodą. Dzieci miały okazję zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt żyjących w różnych regionach świata. Ogromne wrażenie na naszych przedszkolakach wywarł tygrys, który dumnie przechadzał się po swoim terytorium prezentując swoją groźną paszczę i ostre kły.

Dzieciaki odważnie przyglądały się temu groźnemu zwierzęciu. Niezwykłą atrakcją były też figlarne małpki, które pokazywały popis cyrkowych akrobacji. Z lekkim niepokojem ale i zaciekawieniem nasi najmłodsi podglądali też pająki, węże i niedźwiadka, który był wyraźnie śpiący i niezainteresowany wizytą małych gości. Sympatię wśród dzieci wzbudziły małe kucyki, które podchodziły do siatki, ażeby je poczęstować soczystą trawką, a także wielbłąd który ochoczo pozował do pamiątkowego zdjęcia. Ponadto przedszkolaki miały okazję spotkać wiele innych zwierząt, ale zwierzęta nie były jedyną atrakcją wizyty w ZOO. Wielką frajdę sprawiły też dzieciom kolorowe zakręcone balony oraz elektryczne pojazdy. Na koniec przedszkolaki mogły się jeszcze wyszaleć na placu zabaw mieszczącym się w samym centrum ZOO. Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego była też doskonałą okazją do uzupełnienia wiedzy w najmłodszej grupie wiekowej w ramach realizowanego w naszym przedszkolu programu „Edukacji Międzykulturowej”. Z uśmiechem na twarzach, troszkę zmęczeni, ale pełni wrażeń i przeżyć wróciliśmy do naszego przedszkola. Z pewnością za jakiś czas znów odwiedzimy mieszkające w ZOO zwierzątka.