Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / Wycieczka do Zamościa

18.06.2013
Wycieczka do Zamościa

Dnia 18.06.13 odbyła się wycieczka do Zamościa. Była to wycieczka autokarowa. Brały w niej udział dzieci z grupy Krasnale oraz opiekunowie -pani Emilia Otulak i nauczycielka -Monika Piętak.

Pogoda była bardzo fajna jak na taką wycieczkę. Wyjechaliśmy spod przedszkola o godzinie 7.30. Pierwszym punktem wycieczki było poznanie historii powstania miasta pod Bramą Lwowską. Następnie zwiedziliśmy Natrzaniec, Rynek Wodny, Rynek Główny,zabytkowe kamienice z podcieniami oraz Ratusz, główny obiekt tego placu, a także pozostałości odnowionej fortyfikacji obronnej Zamościa.Mieliśmy również okazję obejrzeć makietę miasta w Muzeum Zamojskim oraz zapoznać się z ciekawostkami z życia na dworze hetmana Jana Zamojskiego.
Wycieczka wszystkim bardzo podobała się i była wspaniała lekcją o historii Zamościa.