Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / Zajęcia adaptacyjne

27.06.2013
Zajęcia adaptacyjne

Adaptacja dziecka w przedszkolu jest ważnym elementem dla jego rozwoju. Proces ten dotyczy dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną – głównie trzyletnich, choć zdarzają się też starsze i młodsze. Może ona im przynieść wiele korzystnych zmian rozwojowych, pod warunkiem, że będzie przebiegać w sposób świadomy, kontrolowany i dostosowany do indywidualnych możliwości każdego dziecka.

W naszym przedszkolu szczególnie wspieramy rodziców i dzieci w tym trudnym wydarzeniu w ich życiu rodzinnym. Tym razem zajęcia adaptacyjne wg metody pedagogiki zabawy Klanza, przeprowadzone były na świeżym powietrzu, w ogrodzie przedszkolnym. Było kolorowo, słonecznie i wesoło, co widać na załączonych zdjęciach.