Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / XII Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

09.01.2014
XII Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

09 stycznia 2014r. w BCK odbył się XII Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Samorządowe Przedszkole Nr 2 w Biłgoraju. Celem zorganizowanego koncertu było kultywowanie polskiego zwyczaju kolędowania w okresie świątecznym oraz uwrażliwienie dzieci na piękno, jak i rozwijanie twórczej inwencji muzycznej.

,,Domek Przedszkolaka” reprezentowała grupa ,,Puchatki”, która wspólnie ze swoja wychowawczynią Dorota Kwik przygotowała przepiękną kolędę ,, Jezusa narodzonego...”. Grupę dzieci młodszych reprezentowali podopieczni pani Eweliny Wlaź z grupy ,,Biedronki” - Amelka Piętal i Adrian Szlingiert, którzy zaśpiewali tradycyjna kolędę ,,Dzisiaj w Betlejem”. Małym artystom akompaniował pan Wiesław Zając.