Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / Z wizytą w Pasiece "Ulik"

29.05.2014
Z wizytą w Pasiece "Ulik"

29.05.2014r. dzieci z grupy „Biedronek“ i „Krasnali“ wraz ze swoimi Rodzicami i Paniami wybrały się na wycieczkę do Pasieki „Ulik“ w miejscowości Mokrelipie. Już w bramie gościnny właściciel przywitał wszystkich uśmiechem oraz zaprosił do zwiedzania „królestwa pszczół”.

W sadzie położonym nieopodal domu zobaczyliśmy mnóstwo uli, pan Gospodarz opowiedział przedszkolakom o życiu pszczół, ich pracy i ogromnej roli w środowisku. Przedszkolaki poznały także budowę ula i wiedzą już, co to są plastry miodu. Z zainteresowaniem oglądały przyrządy służące do produkcji miodu i wyrobów z wosku. Dzieci miały także okazję przymierzyć stroje pszczółek i pszczelarzy. Na zakończenie pan Gospodarz poczęstował wszystkich waflami z pysznym i zdrowym miodem. Dzieci ze smakiem zajadały przygotowane przysmaki. To była udana wycieczka.