Strona główna / Aktualności / 2019-2020 / "Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć"

04.06.2014
"Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć"

W dniu 04.06.2014r. w naszym przedszkolu gościliśmy stomatologa – Pana Michała Mełgesa, który powiedział dzieciom, jak należy dbać o zęby. Pan doktor zademonstrował prawidłowe mycie ząbów oraz wyjaśnił, czego nie wolno jeść, aby w ząbkach nie pojawiały się bakterie!

Dzieci miały okazję samodzielnie ćwiczyć prawidłowe mycie zębów na specjalnej, przystosowanej do tego celu sztucznej szczęce. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały również narzędzia dentystyczne. Na zakończenie spotkania otrzymały upominki w postaci kolorowanek i pasty do zębów oraz cenne wskazówki, jak dbać o higienę jamy ustnej. Pan denstysta podarował również dzieciom edukacyjną bajkę o „Dr Ząbku i legendzie Zębolandii“. To było spotkanie pełne wrażeń.

Dziękjemy!