Strona główna / Aktualności / 2018-2019 / Odwiedziny policjanta

Odwiedziny policjanta

W poniedziałek nasze przedszkole odwiedził st. asp. Adam Granda  z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie.

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "Rodzina na Gokarty!" z programu TESCO "Decydujesz, pomagamy".