28.06.2013
Witajcie wakacje! Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego i pożegnania 6-latków.

28.06.13 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla dzieci 6-letnich naszego przedszkola oraz rozpoczęcie wakacji. W uroczystości brały udział wszytskie grupy wiekowe przedszkolaków. Nasi absolwenci, żegnali się znami wierszami i piosenkami,oraz występem tanecznym. Grupa "Puchatki", przygotowała inscenizację pt."Lato", upominki dla starszych kolegówi  w ten sposób żegnała starszaki.

27.06.2013
Wystawienie przedstawienia"Trzeba zawsze słuchać rad" dla najmłodszych dzieci.

27.06.13 , 6-latki z grupy Krasnale, pod kierunkiem pani Moniki Piętak , wystawiły dla rodziców i dzieci najmłodszych, przedstawienie pt."Trzeba zawsze słuchać rad". Obejrzenie przedstawienia było ciekawym doświadczeniem dla maluszkow. Z wielkim zaciekawieniem najmłodsi przyglądali się występom "doświadczonych" przedszkolaków a następnie bawiły się w malowanie kolorowych tatułaży  magicznymi kredkami.

27.06.2013
Zajęcia adaptacyjne

Adaptacja dziecka w przedszkolu jest ważnym elementem dla jego rozwoju. Proces ten dotyczy dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną – głównie trzyletnich, choć zdarzają się też starsze i młodsze. Może ona im przynieść wiele korzystnych zmian rozwojowych, pod warunkiem, że będzie przebiegać w sposób świadomy, kontrolowany i dostosowany do indywidualnych możliwości każdego dziecka.

26.06.2013
Planetarium

26 czerwca mieliśmy niepowtarzalną możliwość gościć w naszym przedszkolu przenośne planetarium. Była to rewelacyjna okazja do pogłębienia wiedzy na temat zjawisk astronomicznych. Nadmuchiwana ogromna kopuła stanowiła idealną namiastkę kosmosu.

26.06.2013
Dzień Rodzica w grupie Krasnale

26.06.13 odbył się Dzień Rodzica w grupie Krasnale. Przedszkolaki przygotowały z tej okazji  akademię i przedstawienie teatralne pt."Trzeba zawsze słuchać rad".Po części artystycznej wręczyły rodzicom upominki, złożyły życzenia. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem i zabawami  na placu przedszkolnym. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

18.06.2013
Wycieczka do Zamościa

Dnia 18.06.13 odbyła się wycieczka do Zamościa. Była to wycieczka autokarowa. Brały w niej udział dzieci z grupy Krasnale oraz opiekunowie -pani Emilia Otulak i nauczycielka -Monika Piętak.

18.06.2013
Wyjazd do ZOO -Smerfy

18 czerwca dzieci z grupy Smerfy razem ze swoją panią Dominiką wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do zamojskiego Zoo. Zwiedzając piękny ogród zoologiczny nasze przedszkolaki zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. 

12.06.2013
Edukacja międzykulturowa

Wychowując dziecko przedszkolne należy dostarczać mu doświadczeń i wiedzy, które pomogą zrozumieć i uporządkować świat. Respektując prawidłowości rozwojowe wieku przedszkolnego (egocentryzm w myśleniu, myślenie intuicyjne, uogólniona ciekawość, eksperymentowanie z najbliższym fizycznym i społecznym otoczeniem, skłonność do fantazjowania, uczenie się różnicowania dobra i zła, początki moralności opartej na autorytecie, początki empatii), mądry dorosły ma szansę (i obowiązek) być przewodnikiem małego dziecka po skomplikowanym i niedostępnym świecie społecznym.

12.06.2013
Dzień Mamy i Taty w grupie Puchatki

12 czerwca 2013r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Mamy i Taty. Na uroczystość do grupy 5-latków zostały zaproszone wszystkie mamy oraz tatusiowie przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały piosenki oraz wierszyki i tańce specjalnie wybrane na tą wyjątkową uroczystość. 

10.06.2013
Dzień Mamy i Taty w grupie Biedronki

W poniedziałek, 10 czerwca 2013r. w grupie „Biedronek” odbyło się spotkanie z okazji Dnia Mamy i Taty. Imprezę przygotowały wychowawczynie -  pani Ewelina Wlaź i pani Marta Polowy. Z tej okazji dzieci zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły „Krakowiaka”. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech. Po części artystycznej przyszedł czas na złożenie życzeń i rozdanie prezentów – piernikowych serc, przygotowanych przez przedszkolaków. 

06.06.2013
Zajęcia otwarte dla najmłodszych dzieci i ich rodziców-"Zabawa w kotka i myszkę"

06.06.13 odbyły sie kolejne, z całego cyklu, zajęcia adaptacyjne dla najmłodszych i ich rodziców.Spotkania cieszą się zainteresowaniem, rodzice i dzieci chętnie w nich uczestniczą . Mamy nadzieję,ze już niebawem maluchy będą gotowe zostać same  w  przedszkolu, pod opieką nauczycielki.

29.05.2013
Wyjazd do ZOO-Biedronki

W dniu 29 maja 2013r. w ramach zbliżającego się „Dnia Dziecka” nasze najmłodsze przedszkolaki wraz z rodzicami i nauczycielkami wyruszyły na wycieczkę do zamojskiego ZOO im. Stefana Millera. Wyjazd do Ogrodu Zoologicznego okazał się ciekawą przygodą. Dzieci miały okazję zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt żyjących w różnych regionach świata. Ogromne wrażenie na naszych przedszkolakach wywarł tygrys, który dumnie przechadzał się po swoim terytorium prezentując swoją groźną paszczę i ostre kły.

27.05.2013
Dzień Mamy i Taty w grupie Smerfy

25 czerwca 2013r. w grupie Smerfy odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Mamy i Taty. Imprezę przygotowała wychowawczyni – Pani Dominika Misztal. Były wiersze z życzeniami dla mam i tatusiów oraz piękne piosenki. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech. Po części artystycznej przyszedł czas na prezenty. Dzieci wręczyły swoim rodzicom podarki w postaci słodkich pierników, które przygotowały razem ze swoja panią Dominiką. Na wszystkich uczestników zabawy czekał słodki poczęstunek.

23.05.2013
Zajęcia otwarte dla najmłodszych dzieci i ich rodziców-"KOCHAM CIĘ MAMO!"

23.05.13 odbyły sie kolejne zajęcia adaptacyjne, dla naszych najmłodszych przedszkolaków. Dzieci i rodzice bawili się przy znanych piosenkach i wierszykach dla najmłodszych, przygotowanych przez Panią Monikę Piętak.Po wspólnej zabawie,na mamy czekał słodki poczęstunek, a maluchy z pomocą nauczycielki zdobiły laurki-serduszka, na prezenty z okazji zbliżającego się Dnia Mamy.

16.05.2013
Przedstawienie teatralne "Calineczka"

Dnia 16.05.2013r. nasze przedszoklaki obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Calineczka” w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Scenicznych „Art-Re” z Krakowa. "Calineczka" to adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni Andersena, która przenosi widzów w świat przepełniony kolorami, piękną muzyką i śpiewem. .Mali widzowie mieli możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami, a także kreowania bajkowego świata. Z pewnością spektakl dostarczył im niezapomnianych wrażeń.

15.05.2013
Wycieczka do Muzeum Wsi Lubelskiej- "Śladami ginących zawodów na Wyżynie Lubelskiej"

W dniu 15 maja 2013 r. dzieci z naszego przedszkola, razem z rodzicami i nauczycielkami uczestniczyły w wycieczce do Skansenu Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Wyjazd odbył się w ramach realizacji programu "Edukacja Międzykulturowa”. Głównym celem wycieczki było przybliżenie dzieciom dawnej wsi, zapoznanie z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w chałupie i gospodarstwie. 

15.05.2013
Bawimy się wesoło - ćwiczenia i zabawy Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne- zajęcia otwarte dla rodziców i najmłodszych dzieci

15.05.13 odbyło się kolejne spotkanie adaptacyjne dla najmłodszych przedszkolaków i ich rodziców pt.”Bawmy się wesoło!”. Na zajęciach, Pani Monika Piętak, zapoznała rodziców z przykładowymi ćwiczeniami i zabawami dla najmłodszych, prowadzonymi metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Dzieci uwielbiają ten sposób zabawy. 

13.05.2013
Poznajemy bliżej nasze Miasto

W ramach realizacji programu "Edukacja Międzykulturowa" przedszkolaki z grupy "Puchatki " i "Krasnale" odbyły wycieczkę po ulicach Biłgoraja, w celu bliższego poznania naszego miasta. W czasie spaceru szukały herbu miejscowości, nazywały miejsca pamięci narodowej, ważne budynki, urzędy, dzieliły się swoimi wrażeniami i wiedzą. 

26.04.2013
Pasowanie na Przedszkolaka

W piątek 26 kwietnia 2013r. w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka dzieci z grupy Biedronek .Uroczystość rozpoczęła się improwizacją muzyczno – ruchową pt.”Przebudzenie wiosny”. Następnie, nasze przedszkolaki w galowych strojach śpiewały poznane piosenki i recytowały wiersze, a dumni rodzice nagradzali swoje pociechy gromkimi brawami. 

24.04.2013
Wizyta w Skansenie

W ramach cyklu zajęć "Poznajemy Ojcowiznę", dzieci z naszego przedszkola , razem ze swoimi nauczycielkami odwiedziły Skansen "Zagroda Sitarska". Wycieczka stworzyła okazję do obejrzenia  domu mieszkalnego sitarza Andrzeja Grabińskiego, drewutnii, spichlerza. Budynki pochodzą z początku XIX w. do XX w. takie obiekty były charakterystyczne dla zabudowy miasta. Zagroda sitarska jest jedynym uratowanym od zniszczenia dawnym domem przy ul. Nadstawnej. 

23.04.2013
Zakładamy ogródek

Aby dzieci zainteresowały się roślinami oraz pracami w ogrodzie od najmłodszych lat, trzeba stworzyć im do tego ciekawe i owocodajne warunki.Dlatego tez nasze 5i 6latki uczą się jak hodować roślinki. Dzieci uwielbiają bawić się ziemią, Nauczmy je jak delikatnie uciskać ziemią w doniczkach, czego potrzebuje roślina do wzrostu i jakie są etapy jej rozwoju.

15.04.2013
Udzielamy pierwszej pomocy

Z reguły w takich instytucjach jak szkoła czy przedszkole wdrażani do zapoznania się z udzielaniem pierwszej pomocy są nauczyciele oraz pracownicy obsługi, rzadziej dzieci. Dzieci działają instynktownie: są otwarte i bezpośrednie – nie wykazują blokady i nie odczuwają strachu. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy. Takiego nauczania podjął się w naszym przedszkolu Pan Tomasz Paczos.
Podczas specjalnych pokazów w grupach dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. 

15.04.2013
Na szlaku kultur

Edukacja międzykulturowa to uczenie na temat innych kultur, o procesach społecznych, uwarunkowaniach kulturowych oraz sytuacji w krajach rozwijających się. Ma budzić ciekawość i chęć poznania innych. To uczenie otwartości i umiejętności rozmawiania. Pragniemy , jako nauczyciele, pokazywać najmłodszym jak bogate i różnorodne są kultury świata. Celem realizowanej przez nas edukacji międzykulturowej jest kształcenie u dzieci umiejętności akceptowania odmienności, uczenie wrażliwości na inność.

13.04.2013
Festiwal piosenki dziecięcej

13 kwietnia 2013r. na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się X Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej. Udział wzięły w nim przedszkolaki z prawie wszystkich placówek na terenie miasta. Nasze przedszkole reprezentowały: Ola Socha, Amelka Oszajca, Kornelia Dzido- 4-latki, Amelka Piętal – 3-latek i Wiktoria Bednarz 6-latek. Dziewczyny spisały się na medal!

25.03.2013
Warsztaty Wielkanocne "Smerfy" i "Krasnale"

Ostatnie dwa tygodnie w przedszkolu wrzały od przygotowań przedświątecznych. Zaangażowały się nie tylko przedszkolaki i nauczycielki, ale również rodzice. W grupach "Smerfy i "Krasnale" 26 marca 2013r. odbyły sie warsztaty plastyczne. Dzieci wspólnie ze swoimi bliskimi wykonywały ozdoby wielkanocne. Dzięki twórczemu zaangażowaniu uczestników powstały piękne, kolorowe zajączki wielkanocne. Wszystkim obecnym na warsztatach Rodzicom i dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas . Wesołych Świąt Wielkanocnych -życzą wychowawczynie grup Dominika Misztal i Monika Piętak oraz dyrakcja przedszkola i wszyscy pracownicy.

22.03.2013
Warsztaty Wielkanocne "Puchatki"

22.03.2013r. w grupie Puchatków odbyły się tradycyjne wielkanocne warsztaty plastyczne z udziałem rodziców. W tym roku pod kierunkiem nauczycielki Moniki Margol dzieci wspólnie z rodzicami wykonały piękne, sizalowe zajączki- stroiki wielkanocne. Z pewnością zajmą główne miejsca na domowych stołach podczas uroczystych spotkań rodzinnych.

22.03.2013
Warsztaty wielkanocne w grupie "Biedronki"

22 marca 2013r. w grupie Biedronek odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Pisanki – jajka malowane”, na które zostali zaproszeni rodzice, aby wraz z dziećmi zrobić świąteczne ozdoby. Zajęcia zaczęły się wspólną zabawą. Następnie dzieci zaprezentowały wierszyki, piosenki o tematyce wiosennej i świątecznej, których nauczyły się w przedszkolu. Po wesołej zabawie przyszedł czas na pracę, wszyscy uczestniczy zabrali się do ozdabiania i dekorowania świątecznych jaj. 

21.03.2013
Sportowe Powitanie Wiosny

Na pierwszy Dzień Wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. Nasze przedszkolaki po raz drugi powitały wiosnę na sportowo. Impreza rozpoczęła się od tradycyjnego topienia Marzanny. Gdy ta popłynęła z nurtem rzeki niespodziewanie pojawiły się kolorowe postacie kwiatów, z koszem pełnym słodyczy, które przyniosły list od Wiosny. Oficjalnie odczytała go Pani Dominika Misztal, wychowawczyni grupy "Smerfy" .

19.03.2013
Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski

Podopieczni trzech przedszkoli samorządowych, ale także maluchy z naszego przedszkola, Przedszkola Katolickiego i Bajkowego Przedszkola zaprezentowały się przed uczestnikami pierwszego Międzyprzedszkolnego Przeglądu Poezji Dziecięcej. Wśród publiczności byli dyrektorzy placówek, nauczyciele, ale także rodzice. Tematyka wiosenna dominowała zarówno w tekstach, jak i strojach najmłodszych. Przygotowane specjalnie na tą okazję wiersze wygłosiło prawie 30 maluchów, każdy z nich otrzymał upominek. 

06.03.2013
Konkurs Recytatorski "Wiosna w poezji"

06.03.13 odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski pt. „Wiosna w poezji”. Konkurs zorganizowały nauczycielki:
Pani Monika Piętak, Pani Monika Margol i pani Dominika Misztal. Dzieci ze wszystkich grup pięknie recytowały wiersze o wiośnie takich poetów jak: J. I. Kraszewskiego, M. Konopnickiej, G. Farnej, J. Brzechwy, T. Kubiaka, W. Broniewskiego, Cz. Janczarskiego, M. Jankowskiej, M. Wojciechowicz i innych. Piękne recytacje zachwyciły nie tylko komisję, ale także wszystkich uczestników. 

25.02.2013
Przedstawienie teatralne "Dwie Dorotki"

25.02.13 r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z krakowskiego teatru"Art-re". Artyści przedstawili przedstawienie pt."Dwie Dorotki", które uczy wrażliwości na potrzeby innych.

17.02.2013
Kulig

17 lutego nauczycielki naszego przedszkola zorgaznizowały kulig polączony ze Świętem Pieczonego Ziemniaka. Impreza miała miejsce w Gospodarstwie Agroturystycznym Pana Marka Chuchro w miejscowości Dyle. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze. Atrakcjami spotkania była sanna, jazda na workach z górki, pieczenie kiełbasek, ziemniaków, karmienie koni, zabawy na śniegu. Najlepiej dokumentują wspaniałą zabawę wszystkich uczestników zdjęcia zamieszczone w naszej kronice. Zapraszamy do obejrzenia.

14.02.2013
Dzień Babci i Dziadka w grupie Smerfy

14 lutego w grupie Smerfy odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Dzieci razem ze swoją Panią przygotowały z tej okazji krótki wystep artystyczny i liczne zabawy.Podziękowania płynące ze szczerych, małych serduszek wnucząt sprawiły Babciom i Dziadkom ogromną radość.Po wystepach dzieci obdarowały swoich Dziadków własnoręcznie wykonanymi prezentami.Na koniec odbył sie wspólny, słodki poczęstunek.

08.02.2013
Dzień Babci i Dziadka w grupie Biedronki

08.02.13 odbywała się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie Biedronki.Z programem artystycznym dla swoich ukochanych babć i dziadków wystąpiły nasze najmłodsze przedszkolaki.Dzieci przygotowały także piękne upominki.Dziadkowie byli oczarowani występami swoich wnucząt, niejedna łza zakręciła się w oku.Były uściski, całuski i pamiątkowe fotografie.

06.02.2013
Bal Przebierańców

06.02.13 odbył się w naszym przedszkolu "Bal Przebierańców".Przedszkolaki, przebrane za przeróżne bajkowe postacie ,bawiły się przy muzyce, którą zapewnił zespół "Maxwel".Było wesoło, kolorowo, karnawałowo. Zapraszamy do naszej kroniki, gdzie mozna obejrzeć  fotorelację z imprezy. Dziekujemy  Pani Marzenie Zawojskiej i Panu Michalowi  za  piękne zdjęcia i pamiątkowe albumy dla naszych wychowanków. Wszystkim rodzicom polecamy Zakład Fotograficzny "Foto Zawojska", ul. Kościuszki 33C.

23.01.2013
Koncert kolęd uczniów ze Szkoły Muzycznej w Biłgoraju

23.01.13 odwiedziły nas dzieci z nauczycielami "Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego  Stopnia w Biłgoraju ". Przedszkolaki , podczas spotkania, miały okazję zapoznac sie z różnymi instrumentami muzycznymi , historią powstawania kolęd oraz wysłuchały koncertu kolęd w wykonaniu gości.

22.01.2013
Dzień Babci i Dziadka w grupie Puchatki i Krasnale

Dzień Babci i Dziadka według kalendarza to 21 i 22 styczeń. W tym roku nie udało się zorganizować uroczystości w terminie, z powodu nieobecności dzieci w przedszkolu. Dzieci z grupy Puchatki i Krasnale wystawiły dla swoich Dziadków przedstawienie pt."Królewna Śnieżka". Po przedstawieniu w wierszach i piosenkach złożyły najbliższym serdeczne życzenia, po czym wszyscy uczestniczyli w poczęstunku, przygotowanym przez rodziców . Na pamiątkę spotkania goście otrzymali upominki zrobione przez dzieci. Wnuczęta tak bardzo się cieszyły z odwiedzin swoich najbliższych, że po  poczęstunku szybko pożegnały przedszkole i ze swoimi dziadkami poszły do domu.

15.01.2013
Międzyprzedszkolny koncert kolęd i pastorałek

15.01.13 odbył się w BCK-u "Międzyprzedszkolny koncert kolęd i pastorałek" organizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 2. W tym roku nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy "Puchatki" i "Krasnale": Wiktoria Zając,Milenka Flis, Maja Jędorowska, Martynka Herda oraz trzyletnia solistka z grupy "Smerfy" Amelia Piętal. Wszytskim dziewczynkom gratulujemy pieknego występu.

19.12.2012
Wigilia

Boże Narodzenie w Polsce to święta obchodzone w sposób szczególnie uroczysty.Polskim zwyczajem jest rozpoczynanie uroczystej wieczerzy wigilijnej od łamania się opłatkiem przy składaniu życzeń.Dzieci na zajęciach w przedszkolu poznają zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia.Uczą się kolęd, lepią aniołki i postacie do szopki betlejemskiej, ubierają choinkę, robią ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, przedstawiają jasełka, piszą życzenia do instytucji współpracujących z przedszkolem.

07.12.2012
Mikołajki w Mrówce

Dzieci z naszego przedszkola brały udział w konkursie plastycznym "Mikołaj oczami dziecka", organizowanym przez PSB "Mrówka".
Wyróżnienie w konkursie zdobyła 4-letnia Amelia Piętal. Wszystkie dzieci otrzymały pamiatkowe dyplomy, słodycze, upominki oraz dużą maskotkę mrówkę. Dziękujemy orgaznizatorom za tak bogate nagrody i zaproszenie do udziału w konkursie.

06.12.2012
Mikołaj w Domku Przedszkolaka

06.12.12 przedszkolaki z wielka radością powitały Św. Mikołaja, który przybył do przedszkola z ogromnym workiem prezentów. Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty tak uroczego gościa, otrzymały  od niego słodycze i zabawki . Mikołaj obiecał wszystkim przedszkolakom, że jeśli będą grzeczne, to odwiedzi je ponownie z ogromną przyjemnością.

30.11.2012
Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"  W naszym Przedszkolu" Dzień Pluszowego Misia" odbył się 30 listopada. 

28.11.2012
VIII Międzyprzedszkolne Spotkania Teatralne

28.11.12 w BCK odbyły się VIII Międzyprzedszkolne Spotkania Teatralne pod hasłem" Bajki znane i nieznane".  W spotkaniach wzieły udział dzieci z biłgorajskich przedszkoli.Miały  one okazję zaprezentować swoje umiejetności  aktorskie przed wielką publicznościa. Było to dla małych aktorów nowe, ciekawe doświadczenie.Nasze 5 i 6latki wystawiły przedstawienie pt." Królewna Śnieżka".Do występu dzieci przygotowały: p. Monika Margol, p. Monika Piętak, p. Dominika Misztal.

13.11.2012
Warsztaty z rodzicami w grupie "Biedronki" pt. "Jemy zdrowo i kolorowo"

Dnia 13.11.12  w grupie "Biedronek" odbyły się warsztaty pt." Jemy zdrowo i kolorowo" mające na celu propagować zdrową żywność. Na stole oczywiście nie mogło zabraknąć zdrowych produktów takich jak sałata, pomidor, papryka, szczypiorek itp. Z tych warzyw rodzice z dziećmi robili smaczne kanapki, a do picia przygotowali sok, wyciskany ze świeżych pomarańczy. To były naprawde zdrowe i kolorowe warsztaty, o czym świadczą zadowolone buzie uczestników.

12.11.2012
11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości

12.11.12 w naszym przedszkolu odbyła sie uroczysta Akademia połączona z Festiwalem Pieśni Patriotycznej z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość przygotowana przez grupy 4, 5 i 6-latków pod kierunkiem nauczycielek: p. Moniki Pietak, p. Moniki Margol oraz p. Dominiki Misztal miała na celu rozwijanie w dzieciach poczucia przynalezności narodowej, poszerzenie wiedzy na temat własnej ojczyzny oraz utrwalenie znajomości polskich symboli narodowych: flagi Polski, godła oraz hymnu narodowego.

08.11.2012
Opiekujemy się zwierzętami

W ramach tygodnia "Nasi ulubieńcy" nauczycielki "Domku Przedszkolaka" Pani Monika Margol i Pani Monika Piętak, organizowały zajęcia podczas których, dzieci uczyły się odpowiedzialności oraz właściwego dbania o zwierzęta. Pani Pawelec , mama Gabriela z grupy "Puchatki" przyprowadziła do przedszkola swoje pieski i króliki.W trakcie pogadanki z dziećmi opowiadała jak się nimi zajmują, czym je karmią, jak o nie dbają.Dzieci były zachwycone tym spotkaniem.Zadawały wiele pytań i dzieliły się swoimi doświadczeniami, dotyczącymi ich pupilków. 

25.10.2012
Warsztaty z rodzicami w grupie "Biedronki" pt. "Jesienne cudaki"

25 października 2012r. odbyły się warsztaty pt. „Jesienne Cudaki”. Na zajęcia zostali zaproszeni rodzice, aby wraz z dziećmi zrobić różne cudaki z przyniesionych warzyw, liści i kasztanów. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Każdy „cudak” był niepowtarzalny i zrobiony według fantazji uczestników. Oczywiście nie mogło także zabraknąć wspólnego śpiewania i recytowania wierszyków. I tym sposobem pożegnaliśmy jesień.

25.10.2012
Dzieci listy piszą

W dniu 25.10.12 dzieci z grupy "Puchatki", "Smerfy", "Krasnale" złożyły wizytę w Urzędzie Pocztowym, w celu zaobserwowania pracy urzędu oraz, by nauczyc się samodzielnie wysyłac listy. 4 i 5 latki przygotowały wcześniej listy dla najmłodszych przedszkolaków w formie zabawnych rysunków i pracy zbiorowej.Natomiast grupa 6-latków, napisała listy do swoich kolegów i koleżanek, którzy w ubiegłym roku szkolnym  zakonczyły edukację w naszym przedszkolu i kontunuują ją w oddziałach szkolnych.

24.10.2012
Warsztaty "Jesienne cudaki" w grupie "Smerfy"

24 października 2012r. rodzice dzieci z grupy Smerfów mieli okazję uczestniczyć w warsztatach „Jesienne Cudaki” zorganizowanych przez wychowawczynię grupy Panią Dominikę Misztal. Zajęcia zaczęły się zabawą taneczną „Chodźcie wszyscy tu do koła”. Następnie dzieci zaprezentowały jesienne wierszyki i piosenki, których nauczyły się w przedszkolu. Kolejnym etapem warsztatów była praca „Jesienne Cudaki”. 

23.10.2012
Wizyta lekarzy z karetką w naszym Przedszkolu

Emocjonująca wycieczka po karetce, cenne rady i odpowiedzi na ważne pytania maluchów - tak przebiegała wtorkowa zabawa zorganizowana przez Arion Szpitale sp. z.o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju przy współpracy z nauczycielkami „Domku Przedszkolaka”. Dzieci nie kryły, że to dla nich wielkie przeżycie.
Wnętrze karetki dokładnie zbadane. Przedszkolaki oglądały nosze, kołnierze usztywniające szyję, nosze, pojemniki z kroplówkami, gleukometr, strzykawki, igły, apteczkę, leki na cyt.” mniejsze i większe bóle”- tak określił ratownik Patryk Chmiel.

16.10.2012
Jesienne gotowanie

Lato już za nami. Coraz dłuższe wieczory i niższe temperatury skłaniają do zmiany menu na jesienne. Co można zrobić z gruszek, śliwek, jabłek i różnych produktów spożywczych pokazały dzieci z grupy Krasnali i Puchatków naszego przedszkola w trakcie warsztatów ze zdrowego gotowania. Pod czujnym okiem wychowawców i pani Moniki Margol i pani Moniki Piętak dzieci, kroiły owoce, przesypywały mąkę, mieszały, aż powstały pyszne potrawy. Przedszkolakom bardzo spodobały się takie zajęcia dlatego też panie postanowiły częściej prowadzić warsztaty zdrowego gotowania.

15.10.2012
Konkurs wiedzy "Bezpieczny Przedszkolak"

"I MALUCHY I STARSZAKI TO BEZPIECZNE PRZEDSZKOLAKI"

Okres przedszkolny to czas w którym w znacznym stopniu kształtuje się osobowość dziecka oraz jego samodzielność. Dlatego do zadań nauczycieli, rodziców należy wyposażyć dzieci w umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich oraz radzenia sobie w zaistniałych sytuacjach. Nigdy nie wiadomo co może przydarzyć się w domu, na podwórku lub na wakacjach. Aby zadbać o bezpieczeństwo dziecka, a także swoje, warto już od najmłodszych lat uświadamiać mu, że jest w stanie pomóc w wielu sytuacjach, znając numery alarmowe.

10.10.2012
Wycieczka do Fabryki Baniek

10 października, dzieci z oddziałów przedszkolnych 4, 5 i 6-laki wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Nowej Dęby. Celem wycieczki była wizyta w "Fabryce Baniek Biliński". Po przybyciu na miejsce wycieczką zajął się przewodnik fabryki, który oprowadził nas po obiekcie i przedstawiał etapy powstawania baniek. Przedszkolaki miały  również okazję zobaczyć jak wygląda praca pań zajmujących sie dekoracją ozdób choinkowych .Każde z nich dostało kolorową bańkę, którą za pomocą pędzelka, farb akrylowych i brokatu miało możliwość samodzielnie ozdobić. 

05.10.2012
Warsztaty z rodzicami w grupie "Biedronki" pt. "Sałatka owocowa"

W dniu 05.10.12 w grupie Biedronki odbyły się warsztaty z rodzicami, podczas których w miłej i przyjaznej atmosferze rodzice razem z dziećmi przygotowywali z przyniesionych wcześniej produktów smaczną owocową sałatkę.Warsztaty dzieliły się na dwie części. Pierwsza to część artystyczna, gdzie dzieci razem z rodzicami spiewały piosenki mówiły wierszyki. Druga część to wspólne robienie sałatki, krojenie, mieszanie, a na koniec degustacja.Ta ostatnia czynnośc najbardziej sie dzieciom spodobała.

19.09.2012
Wycieczka do REZERWATY PRZYRODY OBARY

19.09.12 pani Monika Piętak i pani Monika Margol zorganizowały dla 5 i 6-latków wycieczkę do Rezerwatu Przyrody Obary. Po rezerwacie oprowadzał nas pan leśniczy Stanisław Piętal, który  opowiadał nam o chronionych gatunkach roślin i zwierząt. Obary to częściowy rezerwat torfowiskowy położony na zachód od Biłgoraja, w pobliżu wsi Dabrowica i Ciosmy. 

12.09.2012
Wycieczka do Parku Jurajskiego w Krasnobrodzie

W dniu 12 września 2012r.nauczycielki przedszkolaków z grupy „Krasnali”, „Puchatków” i „Smerfów” zorganizowały wycieczkę do Krasnobrodu w celu zwiedzenia „Ścieżki edukacyjnej- dinozaury”. Pod kierunkiem przewodnika dzieci miały okazję przenieść się w czasy prehistoryczne, pełne dziwnych zwierząt i dinozaurów. Z bliska podziwiały ich wiernie odtworzone sylwety w ciekawie zaaranżowanej przestrzeni. 

10.09.2012
Dzień Jabłuszka

Dnia 10.09.12 obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Jabłka. Na początek dzieci 5-6 letnie mogły dowiedzieć się o tym jak rośnie jabłoń, zobaczyć na ilustracjach etapy rozwoju jabłka, obejrzeć na obrazkach maszyny do pracy w sadzie. Następnie rozpoczęły się konkursy w roli głównej z jabłkiem, a więc rozpoznawanie po smaku soku jabłkowego, „Czyj kosz będzie szybciej pełen?”, tworzenie zespołowych „jabłkowych” rysunków, łowienie jabłek. 

07.09.2012
Dni otwarte OSiR Biłgoraj

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zaprosił wszystkich mieszkańców miasta Biłgoraj i gości na DNI OTWARTE OSiR, które odbywały się w dniach 7-9 września 2012 roku. Celem imprezy było zachęcenie mieszkańców Biłgoraja do korzystania z zaplecza sportowego OSiR oraz popularyzowanie różnorodnych form masowego sportu dla wszystkich, zachęcenie do czynnego wypoczynku oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

24.08.2012
Wycieczka do restauracji "Rozdroże"

W dniu 24 sierpnia 2012r. przedszkolaki wraz z nauczycielkami uczestniczyły w wycieczce do restauracji „Rozdroże” w Soli, która na co dzień przygotowuje naszym przedszkolakom pyszne obiady. Dzieci miały okazję zapoznać się bliżej z pracą kelnera oraz spożyły obiad w pięknie przygotowanej na ich przybycie sali restauracyjnej. Przedszkolaki bardzo starały się przestrzegać wszystkich zasad savoire vivre’u trenowanych codziennie podczas posiłków w przedszkolu.