26.06.2012
FESTYN RODZINNY

26.06.12 odbył się w naszym przedszkolu Festyn Rodzinny. W tym roku festyn został połączony z pożegnaniem części dzieci z grupy pięciolatków, które od września rozpoczną naukę w oddziałach szkolnych a także w klasach pierwszych szkół podstawowych. Impreza miała miejsce w miejscu ogniskowym Dąbrowica i rozpoczęła się od uroczystej akademii przygotowanej przez grupę Krasnali pod kierunkiem Pani Moniki Piętak. Dzieci w wierszach i piosenkach żegnały się z młodszymi kolegami ,składały nauczycielom podziękowania a następnie przedstawiły krótką improwizację muzyczno- ruchową pt. „ Sobótka”. 

05.06.2012
DZIEŃ RODZICA

05.06.12 odbyło się Święto Rodzica w grupie Krasnale. Z tej okazji dzieci przygotowały specjalną akademię pt. „Zgubione korale”. Po przedstawieniu złożyły swoim rodzicom ciepłe życzenia w formie wierszy i piosenek, płynące z gorących serduszek. Zebrały wielki aplauz za muzyczny występ z instrumentami. Dodatkową atrakcją było wręczanie własnoręcznie wykonanych prezencików. Rodzice byli zachwyceni. Nie obyło się bez wzruszeń, niejednej mamie popłynęła łza radości po policzku. Wszystkie dzieci były dumne ,że udało im się sprawić tyle przyjemności swoim najbliższym.
Dzień ten był ciekawy, miły i wesoły. Uroczystość przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze.

05.06.2012
KONKURS RECYTATORSKI

05.06.12 odbył się Wewnatrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt."Zabawa cały nasz świat", który zorganizowały nasze nauczycielki: pani Monika Pietak i pani Monika Margol. W konkursie brały udział wszystkie chętne dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Recytowanie wybranych wierszy sprawiło dzieciom wiele radości. Do etapu miejskiego zakwalifikowali się: 5latki-Wiktoria Bednarz- wiersz "Dwie nauczycielki", Martynka Herda" Miś na hustawce". 4-latki-Wiktoria Zając "Miś", Ewelinka Flis "Laleczka".

29.05.2012
Dzień Mamy i Taty w grupie Puchatki i Smerfy

28 i 29 maja 2012r. zapisze sie w pamięci rodziców naszych przedszkolaków.Od samego rana w przedszkolu rozbrzmiewały radosne piosenki w wykonaniu dzieci.Dzieci przedstawiły rodzicowm radosny, kolorowy, bajkowy świat. Spiewały, recytowały wiersze i tanczyły przy muzyce.Młodzi wykonawcy włożyli duzo wysiłku i zaangazowania w swoja prcę.

15.05.2012
Teatrzyk "Jaś i Małgosia"

Dnia 15.05.2012 gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z zespołu "Art-Re".Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia".Główni bohaterowie spacerując po lesie mieli okazję przekonać się jak bardzo brzydko wygląda zaśmiecony, brudny las.Dzięki sprytowi udaje im się umknąc złej czarownicy.Wracając do domu sprzątaja razem z widzami zasmiecony las.Przestawienei bardzo wszytskim sie podobało.

14.05.2012
Strażacy w Przedszkolu

14.05.12  w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej.Strażacy opowiedzieli nam jak bardzo trudna jest ich praca.Pokazali nam sprzęt, którego używają do gaszenia pożarów i przy różnego rodzaju wypadkach. Wielu chłopców deklarowało,że chce zostać w przyszłości odważnym strażakiem.

21.04.2012
Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej

Już poraz kolejny uczestniczyliśmy w Miedzyprzedskzolym Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Wesołe Nutki".W tym roku nasze przedszkole reprezentowała Martynka Herda w piosence "Żaba modelka"- przygotowana przez pania Monikę Piętak oraz dzieic z grupy Puchatki z piosenka " Gitara dla komara": Ewelinka Flis, Milenka Flis, Oliwia Mazur, Wiktoria Zając, Lena Stępień, Krystianke Piętak, Jakub Cholewiński. Dzieci z grupy PUchatków do festiwalu przygotowała pani Monika Margol.Uczestnicy zaśpiewali piosenki na bardzo wyrównanym poziomie i wszyscy zasługiwali na nagrody. Wyróżnienie zdobyła Martynka Herda. Gratulujemy małej artystce!!!

03.04.2012
Warsztaty plastyczne "Wielkanocne dekoracje"

W dniu 03.04.12 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne o tematyce wielkanocnej dla rodziców i dzieci .Pod kierunkiem nauczycielek pani Moniki Margol, Moniki Piętak, Dominiki Bergiel i Doroty Czop rodzice wspólnie z dziećmi wykonywali kurki, zajączki, baranki wielkanocne oraz pisanki, które miały potem zająć honorowe miejsce na świątecznym stole w domach przedszkolaków.

21.03.2012
Sportowe Powitanie Wiosny 2012

21.03.12. zorganizowaliśmy, przy współpracy z OSiR Biłgoraj, imprezę dla dzieci biłgorajskich przedszkoli pt.”Powitanie Wiosny na sportowo”. Pomysłodawczynią tejże uroczystości była nauczycielka naszego przedszkola Pani Monika Piętak. Celem tego przedsięwzięcia było zaszczepienie w naszych wychowankach właściwego podejścia do sportu, który daje dzieciom dużo radości, uczy zdrowego trybu życia a także dyscypliny, samozaparcia, konsekwencji i realizacji stawianych sobie zadań.
Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy po dwie grupy dzieci ze wszystkich Samorządowych Przedszkoli w Biłgoraju. Po jednej grupie kibiców i jednej grupie dzieci 5-letnich do udziału w konkurencjach sportowych. Nas reprezentowała grupa” Krasnale”.

19.02.2012
KULIG

W dniu 19.02.12 w naszym Przedszkolu nauczycielki grup: Monika Piętak, Monika Margol, Dorota Czop, Dominika Bergiel zorganizowały kulig dla wychowanków przedszkola i ich rodzin. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W kuligu wzięło udział ponad 70osób! Uczestnicy spotkali się w umówionym miejscu w miejscowości Dąbrowica o godzinie 12ej, gdzie czekał na nich zaprzęg koni z furmanami na saniach. 

26.01.2012
Bal karnawałowy

Karnawał, wspaniały czas imprez i szaleństw! Zatem jest to najlepszy czas na zabawę dla dorosłych i dla dzieci. Tradycyjnie w tym okresie w przedszkolach odbywają się uwielbiane przez dzieci bale przebierańców. W czwartek, 26 stycznia w Domku Przedszkolaka odbył się wspaniały bal noworoczny. Zaroiło się od postaci z bajek i filmów, a także zwierzątek. Na balu można było spotkać piratów, pielęgniarkę, marynarza, kierowcę wyścigowego, klauna, żołnierza, piłkarza, cyganki.

20.01.2012
Dzień Babci i Dziadka w grupie Krasnali

"Kocham mocno babcię, dziadka – to nie żart moi mili 
Dzisiaj im życzenia składam, by 100 latek jeszcze żyli”.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych wspaniałych babć i dziadków. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. 

19.01.2012
Dzień Babci i Dziadzia w Grupie Puchatków i Smerfów

18 i 19 stycznia 2012 r. w naszym przedszkolu odbyła sie uroczystośc Dnia Babci i Dziadka. Grupa I i II wspólnie przygotowała z tej okazji przedstawienie artystyczne, na którym dzieci oprócz wierszy i piosenek śpiewanych dla swoich gości wystawiły Jasełka. Po występach dzieci obdarowały swoich dziadków i babcie własnoręcznie wykonanymi prezentami.Na koniec odbył się słodki poczęstunek.Wykonano pamiątkowe zdjęcia z wnuczętami a goście złożyli pamiątkowe wpisy do przedszkolanej kroniki.

13.01.2012
Spotkanie z leśnikiem

Dnia 13.01.2012r.nasze przedszkole odwiedził zaprzyjaźniony leśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj- p.Stanisław Piętal, który poprowadził zajęcie w ramach tematu kompleksowego „Pomagamy ptakom i zwierzętom przetrwać zimę”. Celem naszego spotkania było: zachęcenie dzieci do dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, wykorzystywanie i tworzenie okazji do poznawania rzeczywistości przyrodniczej, pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym, uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.

12.01.2012
Międzyprzedszkolny koncert kolęd i pastorałek 2012

Koncert odbył sie  12.01.1012 w Samorządowym Przedszkolu nr2 w Biłgoraju.Celem koncertu było kultywowanie polskiej tradycji śpiewania kolęd  oraz rozwijanie twórczej inwencji muzycznej.Nasze przedszkole prezentowały 5letnie dzieci z grupy Krasnali: Martynka Herda, Kasia Szpinda, Wiktoria Bednarz, Luiza Margol, Kacper Kotwis-przygotowane przez panią Monikę Piętak i Renatę Siemińską oraz  3letnia Amelia Oszajca z grypy Smerfów- przygotowana przez panią Dominikę Bergiel i Dorotę Czop.

05.01.2012
Jasełka w grupie Smerfów i Puchatków

5 stycznia w przeddzień święta Trzech Króli, odbyły się w naszym przedszkolu Jasełka. W przedstawieniu wystąpiły dzieci z grupy „SMERFÓW” I " PUCHATKÓW, które dla  zaproszonych gości wcieliły się w różnorakie postaci i przyodziały w kolorowe stroje.
Dekoracja przygotowana na ten czas nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat – była stajenka, w której Józef wraz z Maryją złożyli Chrystusa tuż po jego narodzeniu, był chór aniołków i królowie, którzy z podarkami przybieżeli do Betlejem. Wypełnieniem przedstawienia było wspólne kolędowanie wszystkich dzieci i gości zgromadzonych na widowni.
A oto nasi aktorzy i piękne aktorki:

20.12.2011
Spotkanie Opłatkowe 2011r.

To już kolejne spotkanie wigilijne zorganizowane w Domku Przedszkolaka, ale wyjątkowe, ponieważ jak dotąd jedyne, w którym dzieci nie zagrały głównych ról. Spotkanie przygotowały wychowawczynie grupy Krasnale: pani Monika Piętak i pani Renata Siemińska. Tym razem nie przedszkolaki, a ich rodzice i nauczycielki w roli aktorów wystąpili w przedstawieniu, które odbyło się 20 grudnia. Wystąpiło 18 rodziców. 

06.12.2011
Mikołaj w Przedszkolu

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj, wszystkich obdarował pięknymi prezentami.

01.12.2011
Przedstawienie Gr. II pt. "Czystość to zdrowie"

Grupa "Puchatków" zaprezentowała rodzicom oraz dzieciom z innych grup przedstawienie pt. "Czystość to zdrowie". Mali aktorzy przekazali podstawowe wiadomości z zakresu dbania o higienę ciała i jamy ustnej. Teraz już wszystkie przedszkolaki wiedzą jak postepować aby być zdrowym i ładnym.Dzieci do występu przygotowała wychowawczyni -pani Monika Margol.

29.11.2011
Międzyprzedszkolny Przeglad Teatralny 2011-Zaczarowana Różdżka

W tym roku nasze przedszkole po raz pierwszy wzięło udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Teatralnym  organizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 1 w Biłgoraju. Domek Przedszkolaka prezentowała  grupa 5-latków " Krasnale" przygotowana przez panią Monikę Piętak  i Renatę Siemińską. Dzieci wystawiły przedstawienie pt." Zaczarowana Różdżka". Za udział w przeglądzie dzieci otrzymały dyplom i słodkie upominki.To ważne wydarzenie dla naszych przedszkolaków, bo mają one okazję niezwykłego kontaktu z literaturą w artystycznej formie.

26.11.2011
Wizyta w Piekarni

Dnia 26 listopada przedszkolaki z grupy „Krasnali” wybrały się wraz ze swoimi paniami na wycieczkę do piekarni. Po piekarni oprowadził nas i odpowiadał na wszystkie pytania - właściciel Pan Artur Kulanica. Dzieci z wielkim zainteresowaniem poznawały pracę piekarza, obserwowały etapy powstawania chleba. Pan Artur oprowadził dzieci po najważniejszych pomieszczeniach w których wyrasta ciasto oraz te, w których na ruchomych regałach przechowuje się upieczone już pieczywo.

14.11.2011
Święto Niepodległości 2011 r.

Powiewa flaga gdy wiatr się zerwie a na tej fladze biel jest i czerwień. Czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste !!! 
Nawet jeżeli w naszym przedszkolu nie organizowaliśmy akademii, oczywiście nie brakowało akcentów związanych z tym świętem. Na budynku naszego przedszkola zawiesiliśmy flagę, dzieci zwiedziły miejsca pamięci narodowej, odbyły się rozmowy okolicznościowe. W starszych grupach prowadzone były zajęcia dydaktyczne poświęcone symbolom narodowym. Już od najmłodszych lat zaszczepimy  u naszych wychowanków postawy patriotyczne.

04.11.2011
Pasowanie na przedszkolaka w gr "Smerfów"

4 listopada 2011r. w DOMKU PRZEDSZKOLAKA odbyło się pasowanie na przedszkolaka. To szczególnie ważne wydarzenie dla nowoprzyjętych dzieci. Jest to również moment, w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami. 
Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego. Mali aktorzy z grypy „ Smerfów" pięknie śpiewali, recytowali wiersze i tańczyli. Następnie Pani dyrektor zaczarowanym ołówkiem mianowała każde dziecko na przedszkolaka. Nie jednemu z rodziców łezka zakręciła się w oku.

29.10.2011
Halloween 2011 r.

Ostatni dzień października przebiegał w naszym przedszkolu pod hasłem „Halloween".
29.10.11r. – dzieci przyszły do przedszkola przebrane za wampiry, duchy, czarownice lub ukryły twarz za maskami. Dominującym kolorem w Halloween powinien być kolor czarny lub pomarańczowy. Po śniadaniu rozpoczął się halloweenowy korowód. Próbowaliśmy przestraszyć nasze panie z przedszkola. Potem bawiliśmy się przy muzyce, oglądaliśmy przebrania dzieci z innych grup. Chociaż tradycja Halloween przyszła do nas zza oceanu w latach 90-tych ubiegłego wieku, to sprawia dzieciom dużo radości i uśmiechu. A przecież w wychowaniu o to chodzi, aby dostarczać dzieciom powodów do radości i zabawy. Myślę, że nam się to udało, co widać na załączonych zdjęciach.

14.10.2011
Dzień Nauczyciela 2011 r.

14 października 2011r przedszkolaki z Domku Przedszkolaka wierszem i piosenką uczciły "Dzień Edukacji Narodowej". Akademię z okazji tego święta przygotowała grupa "Krasnale" pod kierunkiem pani Moniki Piętak. Byla to bardzo miła niespodzianka, dziekujemy!!!

05.10.2011
Dzień Marchewki 2011 r.

W środę 5 października 2011r. dzieci i ich wychowawczynie bardzo wesoło świętowały w naszym przedszkolu Dzień Marchewki.
Rozpoczęliśmy nasze świętowanie od inscenizacji piosenki pt. ”Urodziny marchewki”. Następnie z przyniesionych z domu marchewek zrobiliśmy m.in. ciasto marchewkowe, kukiełki-marchewki, obrazki z marchewki itp.  Wybieraliśmy marchewkową królową która wygrała marchewkowy quiz. Została nią Maja z grupy KRASNALI. 

04.10.2011
Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny "PORTRET PANI JESIENI"

4 pażdziernika 2011r. w naszym przedszkolu odbył się finał Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego "Portret Pani Jesieni" zorganizowanego przez panią Monikę Piętak. W konkursie brały udział dzieci z biłgorajskich przedszkoli Nr1, Nr2, Nr3 oraz dzieci z Domku Przedszkolaka. Prace rozpatrywano w kategoriach praca przestrzenna i praca płaska. Jury  oceniło poziom prac na bardzo wysoki, było wiele nagród i wyróżnień. Jak wyglada Pani Jesień oczami dzieci? - zobaczcie sami!

19.09.2011
Rajd Rowerowy 09/2011

W celu promowania zdrowego stylu spędzania czasu z rodziną oraz integracji rodziców i dzieci nowoprzybyłych do przedszkola zorganizowaliśmy rajd rowerowy połączony ze Świętem Pieczonego Ziemniaka. Dzieci wraz z rodzicami miały okazję wypróbować swoje siły na własnych rowerkach pokonując zamkniętą trasę wiodącą przez Lasy Państwowe w Leśnictwie Zagumnie. Wszyscy brawurowo pokonali ok. 3km odcinek drogi i z zadowoleniem zabrali sie do pieczenia ziemniaczków i kiełbasek, które po takim wysiłku smakowały wyśmienicie.

13.09.2011
Wycieczka na OSIR w Biłgoraju

We wtorek 13.09.11 grupa Krasnali i Puchatków wraz z wychowawczyniami : Moniką Piętak i Moniką Margol z Niepublicznego Przedszkola Domek Przedszkolaka w Biłgoraju wybrała się na OSiR. Dzięki uprzejmości Pana Michała Furlepy - dyrektora ośrodka i jego pracowników dzieciaki miały możliwość zwiedzenia hali sportowo- widowiskowej, sali fitness, sauny, bieżni żużlowej czterotorowej, kortu do tenisa ziemnego, boiska piłkarskiego. Poza zwiedzaniem dodatkową atrakcja dla dzieci było „zagranie” na prawdziwym boisku, co sprawiło im ogromna satysfakcję.